banner2.png
Dne 8. června pořádal náš sbor v odpoledních hodinách dětský den. Pro všechny děti bylo připraveno spousty soutěží mezi kterými nechybělo stříkání na plechovky pomocí džberových stříkaček, skákání v pytli, malování, shazování kuželek a spousty jiných soutěží.

Každý malý návštěvník dostal kartičku a po absolvování 10 disciplín si mohl vybrat svojí cenu. Mezi velká lákadla patřilo skákání do plachty a velká trampolína, kterou koupil sbor ze svých peněz, aby si děti mohly zařádit. Dále zde byla k vidění současná hasičská technika a jako velké překvapení byl přílet vojenského vrtulníku z Kbel, který si mohli následně všichni prohlédnout.

Tímto bych chtěl poděkovat Vojenské letecké základně v Kbelých, jednotce SDH Satalice a všem, kteří se podíleli na přípravě a hladkém průběhu celého dne.

Foto 38x
9088002.jpg
Dne 31. května se náš sbor již po několikáté účastnil dětského dne ve Velké Chuchli. Díky krásnému počasí se celá akce vydařila což dokazují přiložené fotografie. Naše jednotka udržuje přátelství s Chuchlí od srpna roku 2002 kdy  zde zasahovala při povodních.

Foto 25x
9279416.jpg
Jsme moc potěšeni, že i letos jsme mohli vypomoci s pořádáním dětského dne ve Štěrboholech. Dětem jsme připravili naší novou trampolínu, stříkání džberovkami na plechovky, skákání do záchranné plachty z CAS a tatínci si mohli vyzkoušet běh na 100 m. ve výstroji hasiče. Na závěr dne byl pro deti připraven výjezd jednotky a hromada pěny.

Foto 20x
9321471.jpg
Jak minulý rok tak i ten letošní, jsme byli požádáni o spolupráci na pořádání akce s názvem Dubečský triatlon. Naše jednotka zajišťovala bezpečnost při plavání soutěžících pomocí člunu a dalším jejím úkolem bylo usměrnění dopravy na místní komunikaci při jízdách na kole a následném běhu. V neposlední řadě jednotka zajistila dohled nad průběhem večerního ohňostroje a následným zalytím vodou místa odpálení.

Foto 5x
10452072.jpg
V nočních hodinách z 28. na 29. srpna jsme byli na asistenci v Hummer centru v Horních Počernicích, kde se odehrála středověká bitva. Parta nadšenců v areálu postavila krásný hrad, kde se pohybují v dobových kostýmech a jak již to tak bývá po pár korbelích v místní krčmě si to zbrojnoši musí vyřídit. Akce se nám velice líbila a držíme palce pro jejich další nadšení.

Foto 8x
10559828.jpg
Na tuto akci , která se koná v Dubči každým rokem se těší i nemalé procento našich nejmenších a tak nás chovatelé požádali o naší trampolínu a CASku k prohlédnutí. Pro organizátory a nás začala výstava o tři dny dříve přípravou a instalací podlážek, klecí a dalších k akci nezbytných věcí. V sobotu jsme postavili trampolínu, o kterou byl velký zájem jak z řad dětí tak i dospělých a neutuchal ani v neděli. Naše Liazka byla k nahlédnutí jenom v sobotu neboť i ona má své povinnosti. Sbor pomohl i s nočním hlídáním a následnou likvidací výstavy.

Foto 7x
10608314.jpg

Po dohodě s paní ředitelkou mateřské školky v Dubči jsme pro naše nejmenší uspořádali preventivně výchovnou akci, jejíž součástí bylo obecné seznámení s prací hasičů a upřesnění jednotlivých telefoních čísel tísňového volání, přičemž nás velmi překvapila jejich znalost i u takto malých dětí. Po této instruktážní části následovalo představení techniky a vysvětlení, k čemu se v praxi využívá. Dětem jsme umožnili nahlédnout do kabiny naší CAS 25 K Liaz a na závěr také vyzkoušet si, co obnáší obsluha hasičských proudnic. Jako malou pozornost od nás všichni dostali pohledy s vyobrazením techniky našeho sboru. Dětem se předváděná technika líbila a nás velice potěšil jejich zájem o ní.

Foto 8x

DSC_1178.jpg

Pro pobavení čelnů jsme připravili na naší zbrojnici grilování, keterého se účastní i zástupci místního úřadu. Pro tento večer jsme připravili patnácti kilovou vepřovou kýtu, sud piva a víno. Naše děti měly možnost si ve večerních hodinách zaskákat na trampolíně, která byla přes den zapůjčena na níže uvedené výstavě u chovatelů. Zástupcům místního úřadu se tento večer velice líbíl a v pozdních hodinách se lehce ovíněni vypravili ke svým domovům. Tato akce byla velice vydařená, ke konci až hustá. Druhý den nás čekala likvidace následků grilování, s velkým vypětím se nám auto do zbrojnice nakonec vešlo.

Foto 6x

100_5293.jpg

Český svaz chovatelů v Dubči nás požádal o zapůjčení trampolíny a přistavení CAS na první pražskou výstavu mladých chovatelů. Na této akci přihlíželi naši členové na bezproblémové řádění dětí na trampolíně, prohlížení hasičského vozu a v nočních hodinách hlídkou. Organizátoři tuto akci vyhodnotili podle prodeje vstupenek jako vyadřenou a po malém dešti, který úvod této akce schladil, víkendové počací nakonec vyšlo.

Foto 7x

DSC_1020.jpg
Stalo se již příjemnou každoroční tradicí přijmout pozvání a účastnit se dětského dne u našich kamarádů hasičů ze sboru ve Velké Chuchli. Akce probíhala v malebném prostředí Chuchelského háje, kde bylo pro děti připraveno mnoho soutěží a atrakcí, jako například chůze na chůdách, skákání v pytlích, střelba proudem na cíl, házení šipek a další. Mezi nejúspěšnější atrakce pak bezesporu patřila trampolína a hlavně možnost si vyzkoušet jízdu na evakuační lanovce. Na dětském dni se nám všem velmi líbilo a nic na tom nezměnil ani menší deštík na závěr akce.

Foto 10x
DSC_0928.jpg
Your image is loading...
pozary-cz-logo-color-white.png
256px-Adblockplus_icon.svg.png
doporučujeme používat 
pro prohlížení našeho
webu
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one