banner2.png
Mezi naše nejoblíbenější akce patří pomoc s pořádáním dětských dnů, zejména pak u nás v Dubči. I přes nepříznivou předpověď počasí se na místním fotbalovém hřišti sešlo velké množství dětí a jejich rodičů. Pro naše nejmenší bylo připraveno celkem jedenáct disciplín, na kterých sbírali razítka na soutěžní kartu a dostávali malé sladkosti. Po splnění všech úkolů za tuto kartu obdrželi milý dárek. Mezi další velká lákadla patřila již osvědčená trampolína, skákací hrad, stánek s cukrovou vatou a ledovou tříští.
Náš sbor měl jako soutěžní disciplínu stříkání džberovými stříkačkami na plechovky, které dalo našim členům běkně zabrat. Další atrakcí, kterou jsme zajišťovali, byla trampolína. Jsme velmi rádi, že tato investice má u dětí veliký ohlas, což dokazují neustálé fronty a blažené výrazy skákajících ratolestí.
Na pořádání této akce se podíleli tyto organizace: kulturní komice RMČ Praha Dubeč, TJ Čechie Dubeč, Český svaz chovatelů Dubeč a Jestřábi.
Také díky tomu, že počasí nesplnilo své hrozby, se organizátoři shodli na tom, že se vynaložené úsilí vyplatilo. Odměnou nám byly spokojené výrazy odcházejících dětí.

Foto 14x
DSC_0829.jpg
V našem sboru se již stalo každoroční tradicí vyjíždět na kolech do okolí Říčan. Letos po již klasické trase k rybníku Jureček jsme pokračovali dále do lesů na naučnou trasu kocoura Mikeše. Tato cesta nás dovedla na Klokočnou, kde jsme  v příjemném prostředí naplnili i naše vyhladovělé žaludky a z kraje obce se porozhlédli po okolí a musíme konstatovat že to opravdu stálo za to. Cesta zpět přes Tehov, Světice, Říčany a Kolovraty krásně uběhla a náš cíl restaurace U Sokolovny v Dubči nám poskytla dobrou orosenou odměnu.

Foto 13x
P1050569.JPG
I letos se naše jednotka dobrovolných hasičů aktivně zúčastnila tradičního pálení čarodějnic, které proběhlo v odpoledních hodinách u dubečského fotbalového hřiště. Členové jednotky se postarali nejen o přípravu hranice, její podpálení a následný dozor, ale také o zábavu pro naše nejmenší spoluobčany v podobě trampolíny, která i tentokrát slavila velký úspěch. Pro návštěvníky byly připraveny buřty k opečení a pro všechny malé čarodějnice, které se přihlásili do soutěže, malé dárečky. Celá akce, jež se obešla bez jakýchkoli problémů, byla neoficiálně ukončena příchodem dešťové přeháňky v podvečer.

Foto 8x
DSC_0490.jpg

Naše jednotka byla požádána o požární dohled při ohnivé show na Fantasy plesu, který se konal v historické budově dubečského Špejcharu. Ohnivé představení proběhlo bez jakýchkoli problémů a členové jednotky si tak mohli užít klidný zbytek večera.

Foto 9x

DSC_0366.jpg

Na hasičské zbrojnici v Lipencích byla slavnostně předána dobrovolným jednotkám hl. města Prahy dýchací technika značky Dräger v počtu 4ks. Pro členy sboru bylo připraveno malé pohoštění a základní proškolení.

Naši členové se každým rokem podílejí na technickém zabezpečení nejtěžší hasičské soutěže v Evropě Iron Fireman. Letos nám pomáhalo i několik členů z jiných sborů a musíme konstatovat, že to bylo z hlediska počtu startujících velice potřeba. Doufáme, že závodníci, ale i diváci a ostatní byli spokojeni a přijedou i příští rok. Večer po skončení naší práce jsme byli pozvání od pořadatelů na občerstvení do restaurace, kde jsme vše řádně probrali.

Foto 10x

11073655.jpg

V sobotu 11.10.2008 byl náš sbor pozván do Satalic, kde se konaly oslavy k 110. výročí založení sboru dobrovolných hasičů. Největší pozornost diváků upoutalo námětové cvičení, jenž mělo přihlížejícím nastínit zásah při požáru budovy satalického nádraží. Celé cvičení bylo komentováno, takže diváci měli dokonalý přehled o tom co v danou chvíli probíhalo. Cvičení se zůčastnily sbory dobrovolných hasičů ze Satalic, Letňan, Březiněvsi, Koloděj a Miškovic, dále záchranný hasičský sbor hl. m. Prahy, hasičský záchranný sbor Českých drah, v neposlední řadě také zdravotní záchranná služba hl. m. Prahy a policie České republiky. Po ukončení cvičení měli diváci možnost prohlédnout si zúčastněná hasičská vozidla, pro děti tu byl bohatý program plný soutěží a také možnost zaskákat si na naší trampolíně.

Foto 17x

11257067.jpg

Jednotka byla požádána úřadem o spálení třech hromad vysekaných větví a rákosí na břehu místního rybníka. Po řádném nahlášení na OPIS HZS Praha se sbor zhostil tohoto úkolu. Po skonečení bylo požářiště předáno starostovi obce.


Foto 5x
11246217.jpg

Dne 23. října proběhlo v Trojském zámku slavnostní předání medailí. Mezi oceněnými byl i náš sbor, který dostal poděkování za zásah při požáru Veletržního paláce. Z vedení sboru se slavnostního předání účastnil velitel Jan Vydrař, který z rukou ministra vnitra Ivana Langra převzal plaketu.

Foto 4x

11408900.jpg

Dne 4. listopadu jsme byli požádáni vedením místního fotbalového sdružení o pomoc při  nastavení světel na stožárech, které slouží v zimních obdobích k nasvětlení plochy. Díky výsuvnému žebříku, který sbor vlastní vše proběhlo hladce.

Foto 5x

11640238.jpg
Your image is loading...
pozary-cz-logo-color-white.png
256px-Adblockplus_icon.svg.png
doporučujeme používat 
pro prohlížení našeho
webu
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one