banner2.png
Tato sobota byla na stanici HZS Metro vyhrazena pro výcvik nových nositelů dýchací techniky JSDH. I v naší jednotce se našli dva další členové, kteří se zůčastnili aby se mohli přidat k dalším do týmu a tím zdokonalili naší jednotku.
Náš dík pro kluky z HZS Metro za kvalitní proškolení.
Naše jednotka byla kontaktována ohledně pomoci z odčerpáním vody ze zatopeného hausbotu na Slapské přehradě. Dva naši dva členové využili tuto událost k otestování našeho nového plovoucího čerpadla PH-Cyklon 2/1500, které nás překvapilo svým výkonem. Toto čerpadlo zajisté bude velkým pomocníkem při našich zásazích.

Foto 4x
DSC_0007.JPG

Jednotka byla požádána občanem Dubče o pomoc př pokácení starého dutého Ořechu, který hrozil pádem do dvora kde si denně hrají děti. Majitel předložil řádné povolení a jednotka provedla pokácení.

Foto 6x

DSC_3281.JPG

Členové jednotky by si čas od času měli v rámci výcviku vydýchat dýchací přístroje. K tomuto účelu nám bohatě postačila naše hasičská zbrojnice a k ní přilehlá budova. Úkol jednotky byl natáhnout vedení na střechu za pomoci nastavovacích žebříků a vše opět zbalit. Všichni jsme se schodli, že je takových výcviků třeba, aby jsme se udrželi v kondici.

Foto 5x

DSC_3299.JPG

Sobotní ráno pro naši jednotku začalo příjemnou zábavou. Na Pražské Výtoni se konalo cvičení, které si asi většina sborů užívá. Na Vltavu se spustilo nemalé množství lodí a hasiči si mohli vyzkoušet záchranu tonoucích a vytažení předmětů do lodi. Svoji techniku předvedli nejen hasiči,ale i policie a městská policie, která se postarala o potapěče, abychom si mohli vše potřebné nacvičit. Na závěr zbylo i trochu času projet se po Vltavě a Prahu si prohlédnout i bez čekání na semaforech.

Foto 10x

DSC_3240.JPG

Dvakrát do roka se velitelé zůčastňují odborných příprav velitelů, které se konají na stanici HZS č. 5 na Průběžné. Na těchto stážích se zdokonalují v odborných znalostech tak i po stránce praxe při různých ukázkách. Načerpané vědomosti pak předávají dalším členům jednotky, kteří si vše vyzkoušejí na cvičení, které pořádáme každým rokem.

Na žádost MČ Dubeč naše jednotka pokácela porost v MŠ z důvodu přístavby nových pavilonů. V odpoledních hodinách jsme pokáceli dvě tuje na hřbitově v Dubečku, které svými kořeny bouraly okolní hrobky.

Foto 6x

DSC_2961.JPG

Naše jednotka byla oslovena velitelem SDH Siubřina Antonínem Pacholíkem,který přišel s žádostí o pomoc s výcvikem členů jednotky a ukázkou naší techniky. Naše jednotka jeho žádosti vyhověla a strávila sobotní dopoledne v Sibřině. Našim kolegům předvedli vybavení naší CAS a následně si místní hasiči vše mohli vyzkoušet na vlastní kůži.

Foto 5x

DSC_1232.jpg

V sobotu v 9:00 hod. jsme byli přizváni našimi kolegy ze sousedních Klánovic na pomoc při pálení velké hromady navežených větví. Jednotka pomahala s dohledem a ochlazovala okolí. V odpoledních hodinách jsme se vrátili na základnu.

Foto 5x

DSC_1624.JPG

V neděli projistotu ráno jsme se sešli v ulici Mikova, kde jsme byli z majitelkou nemovitosti domluveni na pokácení dvijáku ořechu. Musíme nechat, že tento strom nám dal docela zabrat, ale vše proběhlo v naprostém pořádku a podařilo se nám při jeho skolení nenadělat žádné škody. Doufáme že majitelka byla s naší prací spokojena.

Foto 7x

DSC_2604.JPG
Your image is loading...
pozary-cz-logo-color-white.png
256px-Adblockplus_icon.svg.png
doporučujeme používat 
pro prohlížení našeho
webu
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one