banner2.png

Sobotní dopoledne se někteří členové naší jednotky rozhodli pro připomenutí obsluhy PS12 a motorové pily. Pro nově přijatého člena, byla obsluha a výkon PS12 velikým překvapením a starší ze členů si vše potřebné rádi připomenuli. Pro výcvik s tímto čerpadlem jsme použili nádrž na Slatinách, kde se technice dostává dobrého přístupu. K výcviku s motorovou pilou jsme využili starý ořech na místním zdravotním středisku, kde jeho větve hrozili pádem na procházející pacienty. Kluci si zde vyzkoušeli obsluhu pily a nám se i tímto podařilo uspokojit žádost MÚ Dubeč o pomoc s problémem.

Foto 5x

DSC_2554.JPG

Podruhé v tomto roce naši velitelé navštívili stanici HZS č.5 v Průběžné, aby se zůčastnili odborné přípravy velitelů JSDH. I tato sobota byla byla velkým přínosem a velité můžou členům jednotky předat mnoho důležitých informací. Do programu patřilo například: zdavotnická pomoc při zásahu, obsuha defibrilátoru od firmy Medtronic, ukázky nové techniky nabízené ve Výzbrojně PO, ukázka vybavení vyprošťovacího kontajneru a seskokové plachty, nasazení jednotek při žásahu atd..

Foto 9x

Obraz001.jpg
Po větrné smršti, která se přehnala přes Prahu dne 26.5., jsme byli úřadem MČ požádáni o preventivní prořezání a pokácení jednoho suchého stromu u bytových domů Amáda. V této lokalitě hrozilo reálné nebezpečí poranění lidí na chodnících, které jsou přímo pod těmito usychajícími stromy. Jednotka provedla za pomocí lezecké techniky prořez nejzasazenějších větví a nakonec porazila zcela uschlý a v kmeni prasklý strom, který hrozil pádem na přilehlý bytový dům.

Foto 9x
DSC_0635.jpg

V pátek 22.5.2009 v odpoledních hodinách byli naši dva členové vysláni do bývalých skladů CO do Jirčan, kde se konala ukázka kontejneru HZS Prahy, který je určen pro nouzové přežití pro cca 25 lidí.
Ve vybavení je například chemické WC, kuchyně, sprcha, zásoba pitné vody (550l), zásobník odpadové vody (500l), elektrocentrála 20Kw, osvětlení, nafukovací stan, skládací stoly, židle, postele, přikrývky, spacáky, ženijní vybavení a další důležité vybavení, které lidi potřebují pro nouzové přežití.

Foto 12x

DSC_0577.jpg

V odpoledních hodinách se dva naši členové zúčastnili na nové zbrojnici v Dolních Měcholupech proškolení na použití dýchací techniky pod odborným vedením zástupců fi. Dräger. Zde získané informace jsme následně předali ostatním členům jednotky.

Jednotka byla kontaktována panem Hlavatým s prosbou o poražení dvou vzrostlých smrků na jeho pozemku. Za pomocí hydraulické plošiny jsme provedli postupné odřezání stromů a této plošiny jsme také využili k poražení uschlého akátu na pozemku pana Kafky.

Foto 11x

DSC_0232.jpg

V odpoledních hodinách se členové naší jednotky zúčastnili pravidelného proškolení na obsluhu motorových pil, rozbrusů a křovinořezů na zbrojnici našich kolegů z Velké Chuchle. Toto školení se skládá jak z teoretické, tak z praktické části.

Foto 5x

DSC_0204.jpg

Dne 27.7.2003 bylo našemu sboru umožněno,aby si mohl vyzkoušet lezeckou stěnu na stanici HZS Říčany.Členové jednotky si zde vyzkoušeli slaňování pomocí postroje,sebezáchranu a spousty dalších věcí.

Foto 10x

3744905.jpg

Dne 12.3.2003 se uskutečnil výcvik s PPS-12 a následně výcvik s pěnou.Každý z přítomných členů si vyzkoušel manipulaci a osluhu PPS 12,ale i zacházení s pěnotvornou proudnicí.

Foto 6x

3767424.jpg

Dne 28.4.2007 jsme se zůčastnili stejně jako většina jednotek SDH Praha cvičení na dálkovou dopravu vody ,která se pomocí 12 kusů PPS-12 dopravovala na vzdálenost 2500 metrů.Díky pěknému počasí se cvičení podařilo.Na závěr cvičení byl povolán i vrtulník Sokol s bambi vakem a vybrané jednotky si vyzkoušeli jeho plnění.

Foto 7x

3799803.jpg
Your image is loading...
pozary-cz-logo-color-white.png
256px-Adblockplus_icon.svg.png
doporučujeme používat 
pro prohlížení našeho
webu
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one