banner2.png

Dne 27.8.2007 se členové naší jednotky zůčastnily školení na dýchací techniku.Školení nejprve proběhlo na hasičárně, kde byli členové seznámeni s dýchacími přístroji a následné proběhlo cvičení v místním panelovém domě, kde si každý člen vyzkoušel výstup do čtvrtého podlaží v plné zbroji.

Foto 6x

3799385.jpg

Dne 13.10.2007 proběhla druhá část letošní cyklické odborné přípravy velitelů JSDH na hasičské stanici č. 5 HZS hl. m. Prahy a naše jednotka u toho samozřejmě nemohla chybět.Nejprve proběhlo v areálu bývalého statku v Dubči ,kde je uložen protipovodňový materiál seznámení s novinkama a po té následovala praktická část ,kde si všichni novinky vyzkoušeli.V odpoledních hodinách byla druhá část školení přesunuta na již zmiňovanou stanici ,kde byli velitelé seznámeni s dalšími podrobnostmi.

Foto Jan Kostík - kterému tímto děkujeme

Foto 8x

4338940.jpg

15.11.2007 se členové naší jednotky zůčastnili na státní plavební správě v Praze závěrečných zkoušek na vůdce malého plavidla.

Foto 4x

4768891.jpg

Dne 17.11.2007 byla naše jednotka požádána starostou Dubče p. Tošilem o pokácení nemocného stromu před základní školou.Členové jednotky si zároveň vyzkoušeli položení statného stromu a motorovou pilu.

Foto 14x

4834477.jpg

Dne 17.11.2007 byla naše jednotka požádána o vyčerpání výtahové šachty ve zdravotním středisku.Členové jednotky si zde zároveň vyzkoušeli nouzové otevření a spuštění výtahu.

Foto 6x

4895245.jpg

Poslední únorový víkend byl pro naší jednotku zároveň výcvikem. Jednotka byla požádána vedením obce o pomoc s pokácením tří vzrostlých stromů na hřbitově v Dubečku. Stromy zde ohrožovaly pomníky a tak k ruce přišla motorovová pila a pronajatá plošina. Kácení nám zabralo celé dva dny a jak je vidět z pořízených fotografií rozhodně nám to dalo dost zabrat. Naštěstí nedošlo k žádnému zranění ani k žádným škodám na pomníkách.

Foto 27x

7106345.jpg

V sobotu si členové jednoky procvičili a připoměli něco z teorie, ale i praxe. Jednalo se o školení BOZP, procvičení obsluhy agregátů a postup při jejich použití, ale také o proškolení z bojového řádu.

Foto 6x

10829797.jpg

Dvakrát do roka se naši velitelé zúčastňují odborné přípravy velitelů JSDH na stanici HZS č.5 v Průběžné ulici. V tento den byl připraven následující program:

  • - školení z CO
  • - fotografování nové techniky přidělené JSDH v Praze
  • - proškolení z psychologie
  • - ředitel HZS hl.m.Prahy plk.Bc. Dalibor Gosman poděkoval jednotkám za spolupráci při požáru  Průmyslového paláce
  • - nabídka od firmy Dreger
  • - složení zkoušek z CO

Foto 10x
11446129.jpg

Dne 26. října 2008 bylo v dopoledních hodinách na Dubečském rybníku testováno plovoucí čerpadlo zapůjčené firmou  Pavliš a Hartman. Jednalo se o test, který byl pořádán ve spolupráci s redakcí hasičského webu Požáry, při němž byl testován výkon čerpadla, jeho ovládání a funkčnost. O samotném výsledku testu budete informováni v samostatném článku.

Foto 8x

11530414.jpg

Každým rokem se setkávají na odborných přípravách i strojníci JSDH. Na těchto stážích se strojníci seznamují s technikou, procvičují si pomoc raněným při dopravních nehodách, dostávají školení od policie ČR a spoustu dalších věcí nezbytně nutných k vykonávání své činnosti. Na tuto stáž byli přizváni i velitelé jednotky z důvodu složení  zkoušky z odborné způsobilosti.

Your image is loading...
pozary-cz-logo-color-white.png
256px-Adblockplus_icon.svg.png
doporučujeme používat 
pro prohlížení našeho
webu
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one