banner2.png
2015 2014 2013 2012
2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002

Za rok 2009 zasahovala naše jednotka u 11 případů.

4x Technická pomoc

5x Požár 

1x Dopravní nehoda

1x Pohotovost na stanici

Jednotka byla povolána občany Dubče k požáru kontajneru na charitativní oblečení před samoopsuhu na Starodubečské. Pomoci vysokotlaku byl požár zlikvidován a místo zásahu velitel předal starostovi obce.

Foto 5x

100_1472.JPG

Jednitka byla povolána starostou obce do ulice Ke startému lomu v Dubečku pod kostelem, k vytažení os. vozidla Hondy Civic z potoka. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že z auta nevytékají žádné provozní kapaliny a že bude zapotřebí vyřezat pár náletových dřevin abychom umožnili lepší přístup naší CAS. Členové naší jednotky provedli vyheverování vozu z bahna, demontáž předního nárazníku kvuli připevnění tažného lana a následné vytažení pomoci naší CAS.

Foto 7x

DSC_2307.JPG

Při likvidaci následků našich oslav ke 130. výročí založení našeho sboru jsme byli kontaktováni kolem 12:30 hod HZS Praha ohledně požáru lesa v Klánovicích. Jednotka okamžitě nechala práce na pozemku obce a vyrazila na místo události do Klánovic. Po příjezdu na místo naše CAS nacouvala hluboko do lesa a po rozvinutí jednoho dopravního vedení jsme byli doplňováni z cisteren od příjezdové cesty a vodu jsme dodávali dále na místo požáru k rozdělovači a C proudům. Po cca 2,5 hodinách byl požár zlikvidován a my jsme po sbalení veškerého vedení odjeli zpět na základnu.

Foto 7x

DSC_2298.jpg

Občanem Újezda nad Lesy jsme byli požádáni o odstranění sršního hnízda, které se nacházelo blízko vchodových dveří pod dřevěným štítem střechy zahradního domku. Po odkrytí dřevěného štítu jsme nalezené hnízdo odstranili za pomocí vysavače a místo jsme poté předali zpět majiteli pozemku. Zásah byl poté ukončen a jednotka se vrátila na základnu.

Foto 4x

DSC_1302.jpg

Naše jednotka byla požádána vedením fotbalového sdružení v Dubči o likvidaci vosího hnízda, které se nacházelo v podhledu střechy kabin. Po průzkumu místa zásahu došlo k rozebrání podhledu, odstranění hnízda a vrácení podhledu do původního stavu. Po ukončení zásahu se jednotka vrátila zpět na základnu.

Foto 5x

DSC_1282.jpg
Ve čtvrtek 23. července se odpoledne nad Prahou přehnala silná letní bouřka, která způsobila řadu škod, jejichž odstranění si vyžádalo asistence i naší jednotky SDH. První výjezd nás zavedl do ul. Míkova v Dubči, kde jsme odstraňovali vyvrácený strom padlý na plot rodinného domu. Následně jsme byli vysláni do ul. K samotě v Dubečku, kde byl taktéž sražen strom na oplocení soukromého pozemku. Po jeho odstranění jsme se vrátili zpět na základnu. Neuběhlo ani pár minut a Městskou policií Prahy 10 jsme byli povoláni k vyvrácené vzrostlé lípě v ulici K Netlukám, která zasahovala do frekventované vozovky. Opět proběhlo odstranění stromu a zabezpečení místa zásahu. Následně jsme se přesunuli do ul. Dolnoměcholupská k nalomené větvi, která ohrožovala procházející chodce. Po odstranění větve jsme se vrátili na základnu a čekali na další případný výjezd. Ten se již nekonal a tak jsme se po ukončení pohotovosti v 23:00 rozešli domů.

Foto 2x
Obraz022.jpg
Naše jednotka byla HZS Praha povolána k posílení při čerpání vody ze zatopené podzemní garáže v Újezdu nad Lesy. Při našem příjezdu zde již zasahovala jednotka HZS č.5 a jednotka SDH Klánovice. Tyto sbory jsme posílili o další čtyři čerpadla (PS 12, Robin, plovoucí čerpadlo a ponorné kalové čerpadlo). Po dohodě s velitelem zásahu nám místo bylo předáno k dočerpání, které trvalo až do pozdních nočních hodin. Ve 23:45 jsme předali místo zásahu vlastníkům nemovitosti a vrátili se zpět na základnu.

Foto 8x
DSC_0023.JPG
Jednotka byla povoláma 16:42 hod. HZS Praha k požáru porostu u Dubečského rybníka. Jednotka dorazila na místo jako první a začala požár likvidovat vysokotlakem. po chvíli dorazila jednotka HZS 5, která zůstala v záloze a posléze jsme posílili hasební práce z Tatry 815 rovněž vysokotlakem.V 17:35 hod. jsme se vrátili zpět na základnu.

Foto 6x
DSC_0439.jpg

Dne 22.3.2009 v 15:34 byl spatřen členem SDH Dubeč Josefem Jůnou požár černé skládky na poli v ulici Ke Křížkám. Po vyhlášení poplachu jednotka vyjela na místo určení v 15:40 hod v počtu 1+2. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o požár černé skládky o rozměrech cca 8x8 m a osobního vozu Škoda Favorit, který byl při našem příjezdu ohněm prakticky zničen. Jednotka začala požár likvidovat vysokotlakým vedením a cca po 8 minutách byla doplněna jednotkou HZS č.5 a jedním C proudem. Po likvidaci požáru se jednotky vydaly pro vodu k hydrantu. Naše jednotka zčásti prořezala odjezdovou cestu a po doplnění cisteren se jednotky vydaly zpět na základny.


Foto 6x

DSC_0290.jpg
Your image is loading...
pozary-cz-logo-color-white.png
256px-Adblockplus_icon.svg.png
doporučujeme používat 
pro prohlížení našeho
webu
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one