banner2.png

Jednotka byla povolána HZS Praha K likvidaci obtížného hmyzu na kontejnerové překladiště Metrans Fr. Diviše 944 do Uhřiněvse. Po příjezdu před areál na jednotku čekal zaměstnanec Metransu, který členům ukázal cestu areálem k místu zásahu. Po průzkumu bylo zjištěno, že se jedná o roj včel, který vytvořil hrozen na keři ve výšce pasu. Členové jednotky provedvi odstranění roje pomocí vysavače, místo předali odpovědné osobě a vrátili se na základnu. ( 1+1, 13:15 - 13:58 hod. )

Jednotka byla kontaktována HZS Praha k likvidaci včelího roje v ulici Jabloňová na Zahradním městě. Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že tento roj monitoruje hlídka PČR a hnízdo se nachází na stromě v parku u obchodního centra. Jednotka provedla uzavření prostoru a následně likvidaci roje pomocí vysavače. Místo bylo předáno hlídce PČR a poté se vrátila zpět na základnu. (1+3 17:37 - 18:27 hod) 

Foto 4x

Obraz005.jpg

Jednotka byla kontaktována HZS Praha ohledně likvidace včelího hnízda v ulici Herbenova  v Hostivaři. V průběhu cesty k zásahu, jsme kontaktovali včelaře p. Sládka, který o roj projevil zájem. Po příjezdu na místo zásahu členové uzavřeli okolí a vyčkali na příjezd pana Sládka, kterému pomohli tento roj odchytnout do připravené bedny a zbytek roje odsáli vysavačem. Poté místo předali majitelům a vrátili se zpět na základnu. (1+4 9:34 - 10:50 hod)

Foto 5x

SNC00029.jpg

V 17:00 hod. byla naše jednotka povolána občanem Dubče k vytažení uvázlého osobního vozidla. Po příjezdu na místo zásaho bylo zjištěno, že se jedná o os. vozidlo Škoda Favorit, který samovolně sjel do přilehlého plotu. Jednotka provedla vytažení vozu a vše předala majitelům. V 17:50 hod. se vrátila na základnu. ( 1+2 17:00- 17:50 hod.)

Foto 4x

DSC_3486.JPG

Jednotka byla kontaktována majitelkou vozu o pomoc s vyproštěním z příkopu a závějí sněhu.

Dolnoměcholupská, Praha 10,  D. Měcholupy.

Po příjezdu na místo zásahu a provedeném průzkumu bylo zjištěno, že řidička není zraněna a z vozu Peugeot 406 zapadlém v příkopu nevytékají provozní kapaliny. Jednotka provedla pomocí CAS vytažení vozu z příkopu.

Vozidlo bylo předáno majitelce a jednotka se vrátila na základnu. ( 1+3; 18:01 - 18:42 hod )

 

Jednotka byla kontaktována majiteli dvou vozů o pomoc s vyproštěním ze závějí sněhu.

K Běchovicům, Praha 10,  Běchovice.

Po příjezdu na místo zásahu a provedeném průzkumu bylo zjištěno, že se jedná o vozidla Peugeot 605 a Nissan Patrol zapadlé ve sněhových závějích na neupravované komunikaci a mimo ni. Jednotka provedla odházení sněhu a vytažení vozů ze závějí.

Vozidla byla předána majitelům a jednotka se vrátila na základnu. ( 1+2; 17:34 - 19:12 hod.)

Foto 4x

 

DSC_2959.JPG

Jednotka byla kontaktována HZS Praha o požáru stavební buňky.

K Vilkám, Praha 10,  Dubeč.

Po příjezdu na místo zásahu a provedeném průzkumu bylo zjištěno, že se jedná o požár stavební buňky u kterého již zasahuje jednotka HZS Praha č.5 z Průběžné. Po dohodě s velitelem jsme zůstali v záloze a poté jsme místo přebrali k dohašení.

Místo bylo předáno dělníkům, jednotka doplnila CAS vodou a vrátila se na základnu. ( 1+2, 17:16 - 19:20 hod )

Po příjezdu na místo zásahu a provedeném průzkumu bylo zjištěno, že se jedná o ledové krápníky hrozící pádem na silnici, které visely ze svodového žlabu po celé délce budovy restaurace ( z ulice K Pramenu cca 15 m ).

Jednotka provedla stržení rampouchů z budovy pomocí trhacího háku z CAS.

Místo bylo předáno majitelce a jednotka se vrátila na základnu. ( 1+2 ; 16:00 - 16:40 hod )

 

Foto 4x

DSC_2718.JPG

Po příjezdu na místo zásahu a provedeném průzkumu bylo zjištěno, že se jedná o ledové krápníky hrozící pádem na chodník, které visely ze svodového žlabu po celé délce budovy základní školy ( cca 30 m ).

Jednotka provedla stržení rampouchů z budovy pomocí nastavovacího žebříku a posléze zevnitř okny školy. ( 1+3 ; 14:30 - 15:50 hod )

 

Foto 5x

DSC_2712.JPG
2
Your image is loading...
pozary-cz-logo-color-white.png
256px-Adblockplus_icon.svg.png
doporučujeme používat 
pro prohlížení našeho
webu
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one