banner2.png

Vodácký tábor 2014

Vazeni rodice prijezd z tabora je k zakladni skole v Dubci, na adrese Starodubecska 413 priblizne v 15.00
Vážení rodiče, na tomto místě můžete nechávat vzkazy na tábor. Prosíme uvádějte jména.
Dnes jsme se opět probudili do chladnějšího rána, ale i tak nás nic nezastavilo v tom, abychom vstávali s radostí. Pořádně jsme se rozcvičili, vyčistili zuby a posnídali chleba se salámovou pomazánkou. Celé dopoledne jsme pak hráli různé hry a také jsme se snažili hasičskými proudnicemi zneškodnit zlého draka. K obědu jsme měli pravý tábornický kuřecí vývar s nudlemi a obloženým chlebem. Šetříme si totiž místo v bříškách na večerní hostinu! Přípravy mejdanu vrcholí a my se již pomalu pohybujeme v rytmu pohádkových a jiných písní. Vše řádně zdokumentujeme a fotky dodáme zítra. Všem vám moc děkujeme za vzkazy! Všechny je s dětmi čteme a snažíme se odpovídat, něco však už asi kvůli táborovému programu nestihneme, tak se nezlobte, budeme vyprávět osobně (-:
P1014166.JPG
P1014177.JPG
P1014236.JPG
P1014247.JPG
DSC_0013 (Kopírovat).JPG
DSC_0068.JPG
DSC_0096.JPG
DSC_0113.JPG
Dnešní den jsme začali netradiční rozcvičkou. Zdravotnice Markéta kontrolovala, jestli si správně čistíme zuby, protože jsme zjistili, že několik z nás si již ani nepamatuje, kdy si vlastně zuby naposledy čistila. Posnídali jsme perník od úžasné paní Mlejnkové a pustili jsme se do velkého úklidu stanů. Následně jsme si potrénovali střelbu lukem a přesunuli jsme se na Štěkeň, kde jsme absolvovali vodácký triatlon. Triatlon se skládal z běhu, jízdy na kole a samozřejmě ze závodění na lodi. Na jezu ve Štěkni jsme také poobědvali rizoto, které nám z tábora přivezli vedoucí. V rámci poledního klidu jsme zhlédli pár ukázkových přejezdů na divoké vodě v provedení našich vedoucích a následně jsme se vypravili na cestu k táboru. Zastavili jsme se ještě na kofole a pak už už do tábora, kde nám kynulo těsto na langoše. Společnými silami jsme pak připravili celkem 248 langošů, které jsme téměř všechny snědli. V tuto chvíli již počítáme ovečky a těšíme se na zítřejší závěrečný mejdan.
Po náročné štrece a noční bojovce, kterou jsme v minulých dnech statečně absolvovali, jsme si dnes o půl hodiny přispali. Nacpali jsme se chlebem s rybičkovou pomazánkou a připravovali jsme se na hry. Jelikož drak unesl princeznu, museli jsme se co nejlépe připravit na souboj s ním, abychom princeznu osvobodili. A tak jsme se dnes utkali v různých soubojích – ve vybíjené, speciálním táborovém tenise, v souboji chutí a také jsme házeli dračím vejcem. Dnešní počasí bylo téměř aprílové a tak jsme se chvíli koupali, jelikož bylo děsné vedro a jindy jsme se zase schovávali před velkou průtrží. K obědu jsme měli znojemskou omáčku s rýží a ze svačiny – pudinku, jsme byli všichni nadšeni. Teď už jsme po večeři, ke které jsme měli karbanátky se šťouchanými bramborami a čekáme zda přejde déšť, abychom si ještě na chvíli sedli k ohni. I kdyby však pršet nepřestalo, nevadí, zítra je taky den (-:
CSC_0114 (Kopírovat).JPG
DSC_0001 (Kopírovat).JPG
DSC_0011 (Kopírovat).JPG
DSC_0034 (Kopírovat).JPG
Dnes jsme se s celým táborem přesouvali na poslední stanoviště do Kestřan. Vzhledem ke krásnému slunečnému počasí, byla cesta velmi příjemná a všichni jsme dozlatova opálení. Nový tábor už je postavený, nyní chystáme večeři. Fotky z dnešního přesunu i zítřejší zábavy, budou dostupné zítra.
Probudili jsme se do parného dne a tak jsme počasí přizpůsobili i náš program. Po snídani jsme si uklidili stany, abychom získali v bodování co nejvíce bodů a následně jsme se připravili na hry na a ve vodě. Poobědvali jsme koprovku s domácími houskovými knedlíky, které pro nás vedoucí ukuchtili na ohni v kotli. To byla ale dobrota! Odpoledne jsme se schovávali ve stínu, chladili se ve vodě a využívali nově postavené lanovky. Následovala hra v lese, při které jsme se moc nasmáli. K večeři jsme měli čočkovou omáčku s obloženou bagetou. Teď už jen si zabalit a zítra nás čeká poslední  přesun – do oblíbených Kestřan.
DSC_0071.JPG
DSC_0078.JPG
DSC_0085.JPG
DSC_0101.JPG
Po včerejší štrece jsme se pořádně vyspali a dnešní den jsme zahájili rozcvičkou ve vodě. Počasí nám dnes přálo, nebe se totiž vypršelo přes noc, a tak jsme se mohli vypravit na výlet do Horažďovic. Po cestě jsme sbírali ingredience do lektvaru jejichž název začíná na písmeno P. V Horažďovicích jsme pak měli za úkol vykonat co nejvíce dobrých skutků. Do tábora jsme se vraceli na lodích a tradičně jsme si zablbli na horažďovickém jezu. Poslední část dnešního putování na lodích jsme závodili. K večeři jsme dnes měli krupicovou kaši a nyní už nás čeká ohýnek a nějaká ta večerní zábavička.
P1013772.JPG
P1013780.JPG
P1013800.JPG
P1013805.JPG
P1013835.JPG
Dnešek byl ve znamení dalšího přesunu na stanoviště do Střelských Hoštic. Vzhledem k moc pěknému počasí byl přesun pěkný a bezproblémový. Teď dostavujeme tábořiště a chystáme se na večeři.
Ranní rozcvičku jsme dnes pojali netradičně – prohlíželi jsme se zda nemáme klíště. Když jsme zjistili, že repelenty fungují dobře a že žádné nemáme, pustili jsme se s chutí do snídaně ve formě cereálií s mlékem. Po snídani jsme si vyvezli lodě k sušickému jezu, kde jsme nějakou dobu trénovali přejezdy. Opravdu už jsme v tom dobří! Když jsme pak přijeli do tábora, poobědvali jsme párek se šťouchanými bramborami a řádně jsme si odpočinuli. Odpoledne jsme pak trávili hraním her a výletem na Rabí. Rodiče, babičky, dědečkové, sourozenci, využijte našeho chatu a pošlete svým dětem, vnoučatům, ségře či bráchovi vzkaz!
DSC_0015.JPG
DSC_0075.JPG
DSC_0088.JPG
P1013686.JPG
DSC_0004.JPG
DSC_0005.JPG
DSC_0013.JPG
DSC_0014.JPG
Dnes jsme se probudili do celkem slunečného rána v tábořišti Čepice. Sluníčko nás natolik navnadilo, že jsme s nadšením den začali rozcvičkou (-: Poté jsme se posilnili chlebem s Rybičkovou pomazánkou a zamířili jsme ke svým stanům, abychom si uklidili, protože dnes se jako každý den bodovalo. Následovala etapová hra, která byla v režii královského šaška. Do oběda se nás také ujal vodník, jež nás požádal, abychom mu pomohli navrátit dostatek vody do královských řek. Poobědvali jsme knedlo, vepřo, zelo na  tábornický způsob a řádně jsme si následně odpočinuli. Celé odpoledne jsme pak strávili v nedalekém lomu a lese, kde jsme hráli hru. Povečeřeli jsme domácí bramboračku se sladkou tečkou v podobě palačinek.
1
Your image is loading...
pozary-cz-logo-color-white.png
256px-Adblockplus_icon.svg.png
doporučujeme používat 
pro prohlížení našeho
webu
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one