banner2.png

Vodácký tábor 2015

Fotky z tábora naleznete ve fomátu RAR ZDE
Video prezentaci tábora naleznete (heslo: asterix) ZDE


 
Tuto akci finančně podpořili:
 
MČ Praha Dubeč
MČ Praha Dubeč
Praha

Praha

1385.jpg
Akci materiálně podpořila
Coca-Cola.png
Dnes jsme vstávali poněkud později a dospávali jsme včerejší mejdan. Odpoledne jsme pak trávili úklidem po mejdanu. Pak nás navštivil Čochan - vládce otavských vod a zúčtoval nám všechny naše prohřešky na vodě. Poté nás navštívili kolegové hasiči z SDH Kestrany a společně s našimi hasiči nám připravili jiz tradiční kratochvíli - pěnu. K večeři dnes máme langoše připravované, ostatně jako vždy na ohni. Zítra nás čeká návrat domů a i když se na všechny velmi těšíme, neradi se s táborem loučíme. 
 
DSC_0090.JPG
DSC_0154.JPG
DSC_0189.JPG
Oproti předcházejícím horkým dnům nás dnes zastihlo mírné ochlazení, ovšem od posledního vodáckého sjezdu ze Štěkně nás ani počasí neodradilo. Po snídani jsme se tedy vypravili na štěkenský jez, tam jsme ještě potrénovali přejezdy a pak už hurá do tábora, kde na nás čekal teplý oběd a horký čaj. Odpoledne jsme ještě zvládli pár olympijských her, ale většinu času jsme pak věnovali přípravě závěrečného mejdanu. Každé družstvo si objednalo suroviny na občerstvení, které si pak samo připravilo. Opravdu vynikající byla tuňáková pomazánka s jablkem, kterou nás pohostil Kryštof. I vedoucí nachystali spoustu chlebíčků, brambůrků a řízečků. Teď už tancujeme na vybrané songy a užíváme si společný večer plnými doušky.
DSC_0536.JPG
DSC_0706.JPG
V noci se přes náš tábor sice přehnala bouřka, ale my jsme jako správní tábornící přečkali bez úhony a už se těšíme jaká dobrodružství zažijeme dneska.
Ráno jsme se probudili zoceleni noční bouří, kterou jsme bravurně zvládli. Dopolední doznívající déšť jsme přečkali úklidem ve stanech. Následně jsme poobědvali koprovou omáčku s domácím knedlíkem uvařeným v kotli na ohni. Po poledním klidu jsme zahájili přípravy na celodenní olympijské hry. Zapálili jsme oheň, který musela střídavě každá z družin celý den opatrovat a slavnostně jsme vyvěsili naši vlajku. Tu musíme rovněž nepřetržitě hlídat, a tak nás čekají noční hlídky. První z olympijských disciplín byla zkouška vodácké zdatnosti v podobě slalomu na lodích. Rovněž jsme změřili své síly v přetahování, ale i svou zdatnost v opičí dráze. Také zápas ve vybíjené nechyběl. Zítra nás čeká opět nabitý den a to také proto, že nás večer čeká závěrečný mejdan.
P1016043.JPG
P1016045.JPG
Po vydařené noční bojovce jsme si trošičku posunuli budíček a vstávali jsme dnes až v 9 hodin. Abychom se dobře probrali, rozcvičku jsme absolvovali v řece. Po snídani jsme si opět šli uklidit naše stany. Někteří z nás však potřebovali poněkud zevrubnější úklid, a tak jsme dnes viděli první letošní „letečák“. Dopoledne jsme strávili turnajem ve „vodáckém tenise“. Následovalo několik her a opět příjemné zchlazení ve vodě. Odpoledne jsme se pak vypravili do nedalekých Horažďovic, abychom doplnili zásoby dobrůtek. Z Horažďovic jsme dojeli do tábora po vodě a pěkně jsme si ještě užili zábavu na horažďovickém jezu. Teď už se chystáme na zítřejší přesun na naše poslední stanoviště – Kestřany.
P1015961.JPG
P1015977.JPG
Včerejšek jsme zakončili slavnostně. Jak již bylo zmíněno, povečeřeli jsme celkem 385 vdolků! Všichni se do výroby vdolků zapojili a tím více nám chutnalo. Ovšem ani tímto večer nekončil, protože si jednotlivá družstva připravila scénky o gentlemanství. Scénky se výjimečně vydařili a bylo vidět, že jsme všichni zcela pochopili, jak se správný gentleman chová. V neděli jsme pak téměř nevylezli z vody, protože bylo obrovské vedro. Osvěžovali jsme se studenými nápoji a ovocným salátem. Také oběd byl laděn do letního počasí – měli jsme kuskus se zeleninou a kuřecím masem. I přes velké teplo jsme si zahráli pár etapovek, ale spíše jsme čerpali energii na noční bojovku, která nás dnes čeká.
DSC_0331.JPG
DSC_0357.JPG
A jsme v polovině tábora! Tábořiště ve Střelských Hošticích nás přivítalo opět slunečným ránem. Ještě než začalo obrovské vedro, posnídali jsme jídlo o mnoha chodech. Kdo chtěl dal si krupicovou kaši, jiný zas rozpečené chleby na ohni se sýrem. Samozřejmostí pak byl dopolední úklid. Ano, i tací jsou mezi námi, kteří dokáží udělat ve stanu takový bugr i přes to, že jsme den před tím dorazili na tábořiště a vše jsme měli předtím sbalené. Parný den jsme pak trávili na jezu koupáním a hrami ve vodě. Jakmile začalo sluníčko trošku ustupovat, využili jsme krásně posekané louky nad táborem a zahráli jsme si další hru. Pozdní odpoledne jsme pak trávili tradiční přípravou vdolků.
DSC_0233.JPG
DSC_0268.JPG
Dnes jsme se probudili opět do horkého dne ovšem výjimečně hned vedle hradeb Rabí. Když jsme se dostatečně nabažili pěkným pohledem na hrad, vypravili jsme se zpět do tábora. Tam jsme posnídali a pustili se do zevrubného úklidu našich stanů. Jen co se sluníčko dostalo do své plné síly, využili jsme chladné vody v řece. V ní jsme pak po obědě a poledním klidu hráli i nejrůznější hry. Po večeři se začneme pomalu chystat na zítřejší štreku. Přesouváme se totiž do našich oblíbených Střelských Hoštic.
DSC_0178.JPG
DSC_0208.JPG
Dnešní parný den jsme začali pozdějším budíčkem a rozcvičkou, jelikož jsme si potřebovali pořádně odpočinout po včerejší štrece. Po snídani jsme se pak vypravili na jez v Sušici, kde jsme trénovali přejezdy a pilovali jsme naši vodáckou zdatnost. Odpoledne jsme pak věnovali častému koupání a hrám ve vodě. Jakmile se trošku ochladilo, zahráli jsme si fotbalový zápas se sousedním táborem. Teď už se připravujeme na tajemnou noční cestu na hrad Rabí, kde dnes strávíme noc.
DSC_0139.JPG
DSC_0148.JPG
Dnešek byl ve znamení našeho prvního velkého přesunu do tábořiště v Čepicích. Momentálně stavíme nový tábor a chystáme se povečeřet. Poddrobnější informace a fotky zde budou zítra.
Dnešní den jsme začali poněkud skepticky, jelikož nás probudil déšť. Zdání však klame a zdánlivě nehezké počasí se proměnilo v příkladně letní počasí. Panoramixe unesli Římané, a tak jsme se celý den soustředili na jeho vysvobození. Proto jsme si museli vytvořit pořádné oděvy a vymyslet bojové pokřiky. Po snídani jsme se tedy chopili štětců a barev a vyzdobili jsme si každý svůj hábit. Odpoledne jsme pak strávili střídavě koupáním a nejrůznějšími hrami. Zítra se přesouváme na naše druhé stanoviště – do Čepic. Snad nám vyjde stejně tak dobré počasí, jako dnes.
DSC_0034.jpg
DSC_0051.jpg
1
Your image is loading...
pozary-cz-logo-color-white.png
256px-Adblockplus_icon.svg.png
doporučujeme používat 
pro prohlížení našeho
webu
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one