banner2.png

Vodácký tábor 2017

Letošní vodácký tábor mladých hasičů se bude konat v termínu 1. - 15. 7. 2017, tradičně na řece Otavě. Případné dotazy směřujte na email: vodackytabor@sdhdubec.cz
Prezentace tábora ke shlédnutí ZDE
Více fotografií na našem Facebooku: 
logo-facebook.png
Akci finančně podporuje MČ Praha Dubeč
               MČ Praha Dubeč
A máme za sebou i podařený závěrečný mejdan. Limonády tekly proudem, řízky a jiné dobroty mizely, hudba hrála na naši notu. Co víc si přát. Dnes jsme tedy vstávali poněkud později a na probuzení jsme si nechali delší čas. Následně jsme museli umýt všechno nádobí po večerním mejdanu a pak už jsme se mohli pustit do první dnešní hry. Měli jsme za úkol především se více dozvědět o kestřanské tvrzi a zámku. Dopoledne jsme si pak ještě zaběhali po táboře při honbě za indiánským pokladem. Odpoledne na nás pak už čekalo setkání s otavským Čochtanem, který nám vyčinil za vodácké prohřešky a naopak nás pochválil za zdokonalené vodácké schopnosti. K tradičnímu čochtanovskému rituálu tak neodmyslitelně patří bublání ve vodě a ráchání v čerstvě připraveném bahínku. Nyní jsme již tedy všichni řádně pokřtěni Otavou a můžeme s čistým svědomím sbalit tábor a těšit se nadalší ročník. Zítra nás tedy čeká závěrečné vyhlášení celotáborové hry a především musíme spojit své síly, abychom sbalili celý tábor. Rodiče, zítra budeme vyrážíme z Kestřan ve 13 hodin, znamená to tedy, že nás můžete očekávat okolo 15 hodiny opět na parkovišti před ZŠ Dubeč.
DSC_0269.JPG
DSC_0328.JPG
DSC_0406.JPG
DSC_0470.JPG
A je to tady – tábor se nám mílovými kroky blíží ke konci. My však neleníme a užíváme si táborových dní naplno. Dnes jsme tedy posnídali naše bábovky a byli jsme na sebe pyšní, že se nám všechny velice podařily. Po dopoledním bodování stanů jsme se pak pustili do her. První z nich byla velice srandovní – na hlavě jsme měli punčochu, v ní tenisák a tímto nástrojem jsme měli shodit co nejdříve několik lahví s vodou. Náramně jsme se u toho všichni pobavili. Následovala vodácko-turistická jízda zdatnosti (tzv. VTJZ), tedy závěrečná demonstrace všeho, co jsme se tu na vodě naučili. Po vydatné květákové polévce jsme si odpočinuli a pak už jsme se mohli naplno vrhnout do hraní turnaje ve vybíjené a samozřejmě do příprav MEJDANU! Nyní už trsáme na parketu a užíváme si všelijakých dobrot. Jelikož foťák je nyní na roztrhání, fotky z dnešního dne a večera dodáme zítra.
Další táborový den jsme v Kestřanech začali jako obvykle rozcvičkou. Budíček jsme dnes měli o něco posunutý, a tak jsme měli dostatek času na to, abychom se pořádně vyspali. Po snídani nás navštívil lovec motýlů a fotograf v jedné osobě, který nám za podmínky, že vyfotíme pěkné fotografie, zajistí další kus mapy znázorňující cestu ke starodávnému indiánskému pokladu. Následně jsme se pustili do boje s dřevci, kde jsme ukázali nejen svou sílu, ale i dobrý balanc. A pak už jsme se pustili do přípravy oblíbených langošů. Hlídání správného kynutí těsta, koulení, smažení a zdobení langošů nám všem velice šlo. Konec konců i ta konzumace je zdá se naše parketa, jelikož jsme zvládli sníst 225 kusů langošů. Dnes jsme si dokonce mohli vyzkoušet své pekařské schopnosti a každý z týmů si upekl ve speciálním hrnci na plynový vařič zvaném Pečenka vlastní bábovku s ingrediencemi dle výběru. Někdo tak dělal bábovku kokosovou, někdo banánovou, někdo zase skořicovou či čokoládovou a jiní zase vše dohromady. Naše výtvory budeme mít zítra ke snídani. Ještě než nás zastihl déšť, stihli jsme si zahrát speciální hru zvanou baribal (míček přivázaný na šňůře na kůlu, do kterého dva hráči pinkají pálkami = cílem hry je omotat míček okolo kůlu) a badminton. Zdá se, že se opět vyčasí, a tak budeme moct za chvíli opět usednout k ohni. Dnes jsme vyvěsili naši vlajku, a tak počínaje dnešním dnem zahájíme pravidelné noční hlídky. Pokud to počasí dovolí, dnes rovněž přemůžeme strach a projdeme si stezku odvahy.
DSC_0068.JPG
DSC_0074.JPG
DSC_0081.JPG
DSC_0156.JPG
Dnes jsme se přesunuli na naše poslední tábořiště v Kestřanech. Měli jsme štěstí na cestu, bouřky a deště se nám po cestě vyhnuli. Už máme úspěšně postavený tábor a jsme po večeři. Teď ještě sedíme u ohně a probíráme plány na zítřek. Naše další zážitky a fotky budou zítra.
Dnes jsme se po snídani vypravili do nedalekých Horažďovic, kde jsme si opět zahráli zajímavou týmovou hru a měli jsme dlouho očekávaný rozchod, abychom doplnili zásoby dobrůtek. Z Horažďovic jsme pak vyrazili po vodě do tábora, avšak po cestě jsme si pořádně zablbli na horažďovickém jezu. Opět nám počasí maximálně přálo, a tak to po vodě do tábora jen svištělo. Letošní ročník tábora je opravdu bohatý na oslavence, a tak jsme i dnes oslavovali narozeniny Bereniky. Než padla tma zahráli jsme si ještě pár míčových her a za chvíli usedneme k ohni. Užijeme si poslední večer ve Střelských Hošticích a zítra se přesuneme na naše poslední tábořiště v Kestřanech.
DSC_0006.JPG
DSC_0022.JPG
DSC_0029.JPG
DSC_1161.JPG
Dnešní den naše indiánské kmeny opět okusily parný letní den. Abychom si ve stanech řádně uklidili a vysušili vše mokré, dostali jsme časový limit tří minut, během kterých jsme si museli obléknout co nejvíce kusů oblečení. Byli mezi námi i takové rudé tváře, které na sebe byly schopny navléknout přes 25 kusů! Po takovém výkonu jsme se samozřejmě hned vypravili zchladit do řeky. Jistě vás pak napadne, že následoval neodmyslitelný a dnes už opakovaný úklid ve stanech.  Těsně před obědem nás pak zastihl pořádný déšť, který však krásně pročistil vzduch. Následovala přetahovaná ve vodě a pak už jsme se vrhli na kuřecí vývar plný zeleniny s obloženými chleby. Polední klid jsme si lehce protáhli, a tak jsme se mohli vrhnout na další hry, při kterých jsme ženskému kmenu Mačiganek museli ukázat své schopnosti a dovednosti. Samozřejmě jsme dnes nezapomněli dát hobla našemu oslavenci, Matějovi. Nyní se opět těšíme, až zasedneme k ohni a řekneme si, co nás zítra čeká.
DSC_0979.JPG
DSC_0990.JPG
DSC_1017.JPG
DSC_1035.JPG
A tak máme za sebou další parný den, který jsme samozřejmě začali rozcvičkou ve vodě. Na tábořišti ve Střelských Hošticích máme prima přístup k vodě, a tak si můžeme užívat osvěžující vody, jak jen to jde. Posnídali jsme vločkovou kaši se skořicí a jablky. Dnešní den jsme vyhlásili jako lehce odpočinkový, protože máme za sebou náročnou štreku. I tak jsme však již dopoledne zvládli hru ve vodě. K obědu jsme si připravili vepřové řízky s bramborem, které nám všem chutnali tak, že se po nich hned zaprášilo. Během poledního klidu jsme pak nabrali energii na odpolední indiánskou hru ve svazování a lodní pólo. Hlášené bouřky se nám dnes i včera naštěstí zcela vyhnuly. Pouze pár letních deštíků nás příjemně během dne zchladilo. Už se těšíme, co nás čeká zítra.
DSC_0898.JPG
DSC_0905.JPG
DSC_0912.JPG
DSC_0973.JPG
Tak a máme za sebou další a nejdelší štreku na tábořiště ve Střelských Hošticích. Ráno jsme bohužel balili stany v mokru, ale pak se štěstěna obrátila v náš prospěch a sluníčko nám hřálo po celou cestu do zad. I stavění tábořiště už nám šlo o dost lépe. Zítra si pořádně odpočineme a budeme si užívat výhod soukromého tábořiště.
Dnes nás opět probudilo sluníčko a hnedle v 8 hodin nám bylo jasné, že bude parný den. Po noci s ručně vyrobenými lapači snů jsme jen oplývali energií. Tradičně jsme se tedy proběhli, protáhli jsme svaly a posnídali jsme vánočku s bílou kávou. Následně jsme si uklidili ve stanech a zabalili jsme se na vodu. Přesunuli jsme se totiž na jez v Sušici, který už známe a kde se moc pěkně trénují přejezdy. I přes opravdu velký provoz na řece jsme si vyhranili prostor pro slušný trénink, kterým jsme vyplnili celé dopoledne. Po příjezdu do tábora už na nás čekaly noky se špenátem. Do puntíku jsme vše snědli a uchýlili jsme se do stínu stromů, kde jsme trávili poklidný polední klid. Čerpali jsme totiž síly na odpolední hry a hlavně na přípravu vdolků. Vdolky jsme společnými silami zvládli a teď už s plnými bříšky usedáme k ohni a těšíme se do spacáků. Zítra nás čeká přesun do Střelských Hoštic, takže další fotky dodáme možná až další den. Tak tedy zatím AHOOOJ.
 
DSC_0590.JPG
DSC_0602.JPG
DSC_0606.JPG
DSC_0608.JPG
1
Your image is loading...
pozary-cz-logo-color-white.png
256px-Adblockplus_icon.svg.png
doporučujeme používat 
pro prohlížení našeho
webu
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one